Hizmet Sunum Modelleri

Hizmet Sunum Modelleri

ITSS’in müşterilerine sunmuş olduğu tüm hizmetler, genel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak hazırlanmış hizmet paketlerinin yanı sıra, müşteri ihtiyacı doğrultusunda ürün, fonksiyon ve lokasyon gibi çeşitli parametrelere bağlı olarak kişiselleştirilmiş bir şekilde de sunulabilmektedir.


 • Müşteri Yerinde Hizmet Sunumu

  Bu modelde müşterinin ihtiyaç duymuş olduğu hizmetler, ITSS teknik uzmanları tarafından müşteri lokasyonunda sunulmaktadır.

  ITSS, müşteri yerinde destek hizmetlerini Türkiye ve K.K.T.C çapında tüm illerde ve proje bazlı olarak yurt dışında sunabilmektedir.

 • ITSS Atölyesinde Hizmet Sunumu

  Bu modelde hizmet ihtiyacı duyulan donanım Müşteri tarafından atölyemize getirilir ve istenilen hizmetin ITSS teknik ekibi tarafından sunumunu müteakiben yine Müşteri tarafından geri teslim alınır.

 • Uzaktan Erişim ile Hizmet Sunumu

  Bu modelde ITSS teknik uzmanları tarafından ilgili sisteme uzak bağlantı ile erişilerek gerekli hizmet sunulmaktadır. Uzaktan erişim sayesinde Müşterilerimiz taleplerine yerinde servise göre yolda geçen bir süre kaybı olmadığından çok daha hızlı cevap alabilmekte ve servis maliyetleri daha düşük gerçekleşmektedir.

 • Telefon Desteği ile Hizmet Sunumu

  Tüm sözleşmeli müşterilerimiz, ITSS teknik uzmanlarından hizmet kapsama saatlerinde ürünleri ile ilgili sınırsız telefon desteği alabilmektedirler. Müşterilerimiz 7x24 hizmet veren ITSS hizmet masasına 0850 220 04 04 numaralı telefondan erişebildikleri gibi, kendilerine atanmış olan teknik müşteri yöneticisine mesai saatleri içerisinde direkt ve cep telefonlarından da ulaşabilmektedirler.

 • Parça Dahil Onarım Hizmetleri

  Bu hizmet modelinde, Müşterilerimizin sözleşme kapsamına almış oldukları donanımlarında meydana gelen arızaların giderimi için gerekli tüm yedek parçalar, ITSS tarafından temin edilmekte ve değiştirilen parça(lar) için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

  Bu hizmet modeli ile Müşterilerimiz sözleşme süresince oluşabilecek donanım bakım maliyetlerini net olarak öngörebilmekte, işletmelerinin nakit akışını beklenmeyen yüksek maliyetli arızalar nedeniyle sekteye uğratmadıkları gibi satın alma süreçleri ile vakit kaybetmemekte ve ITSS stokunda bulundurulan yedek parçaların kullanımı sayesinde hızlı çözüme kavuşabilmektedirler.

  ITSS yedek parça depolarında bulunan her bir yedek parçanın stok seviyesi, parça dahil sözleşmeli bakım kapsamında bulunan ürün adedi ve servis seviyesi kriterlerine bağlı olarak sürekli gözlenmekte ve her zaman belirlenen eşik seviyelerinin üstünde tutulmaktadır.

 • Parça Hariç Onarım Hizmetleri

  Parça Hariç Hizmet kapsamında, yapılan arıza tespiti sonrasında ihtiyaç duyulan yedek parça maliyeti belirlenerek müşteriye bildirilmekte ve Müşteri onayını müteakiben onarım gerçekleştirilmektedir.

  Bu modelde parça sarf maliyet riskinin Müşteri tarafından taşınıyor olması ve yedek parça stok maliyeti olmaması nedeniyle hizmet bedelleri daha ekonomik olmakla birlikte, parça temin süresinin gerekli yedek parçanın ITSS stokundaki mevcudiyetine bağlı olarak değişmesi nedeniyle çözüm süresi uzayabilmektedir.

 • Sözleşmeli Hizmetler

  Bu hizmet modelinde Müşterilerimiz belirli bir zaman periyodu için sabit aylık hizmet bedelleri karşılığında kritik bilişim teknolojileri sistemlerinin kesintisiz çalışabilmesi amacına uygun olarak çeşitli servis seviyelerinde telefon desteği, uzaktan erişim ile müdahale, yerinde müdahale, koruyucu bakım, dilendiğinde parça dâhil ve/veya parça hariç onarım hizmetlerini seçenekli ya da hepsi bir arada olarak temin edebilmektedirler.

  Sözleşmeli Müşterilerimize kendilerinde sorumlu bir teknik proje yöneticisi atanmakta ve altyapıları ile ilgili gerekli tüm bilgilerin ITSS teknik kadrosunca bilinmesi sağlanarak çok daha hızlı ve memnun edici bir servis sunulması imkânı yakalanabilmektedir.

 • Çağrı Bazlı Hizmetler

  Çağrı bazlı hizmet modelinde ihtiyaç duyulan hizmet, tek bir seferde, talep edildiği anda üretilerek sunulmakta ve sarf edilen efora bağlı işçilik ve malzemeler ile birlikte ücretlendirilmektedir.

  Çağrı bazlı hizmetler, ITSS tarafından personel kaynağının mevcudiyetine bağlı olarak mümkün olan en kısa sürede sunulmaya çalışılmakla birlikte müdahale ve çözüm süresine yönelik herhangi bir taahhüt içermediğinden müşterilerimiz tarafından daha çok, iş sürekliliğinin çok kritik olmadığı sistemler için tercih edilmektedir.